Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Moja rutyna zdrowia jamy ustnej (która zatrzymała moje ubytki)

Mój post o tym jak naturalnie remineralizować zęby dostał setki pytań i komentarzy na przestrzeni lat, szczególnie na temat mojej osobistej rutyny zdrowia jamy ustnej. Najczęściej pytania dotyczą specyfików, których używałam, aby pomóc moim zębom w remineralizacji lub produktów, których używałam.

Sprawdź oryginalny post dla specyfiki, jak ubytki mogą remineralizować i dlaczego wybrałem produkty, które zrobiłem, a ten post odpowiada na specyfikę tego, co użyłem. Jeśli jesteś nowy w idei remineralizacji, ten wywiad z dentystą na temat zdolności organizmu do remineralizacji zębów może być również pomocny.

Miałem dwa małe ubytki, które mój holistyczny dentysta był gotów czekać na wypełnienie, a po zastosowaniu tego protokołu uległy one remineralizacji i nie musiały być już wypełnione. Oczywiście, nie jestem dentystą i powinieneś skonsultować się ze swoim dentystą na temat swojego osobistego zdrowia jamy ustnej, ale dzielę się moim doświadczeniem i rutyną tylko w celach informacyjnych.

Moja Codzienna Rutyna Zdrowia Jamy Ustnej

To jest rutyna zdrowia jamy ustnej, którą ja osobiście stosuję codziennie (lub przez większość dni), która pomogła mi remineralizować zęby i którą teraz stosuję, aby uniknąć nowych ubytków.

Rano: Jak tylko się obudzę, robię Oil Pulling z olejem kokosowym. Wypluwam, dobrze płuczę i przepłukuję czystą wodą. Ważne uwagi - nie połykam nawet tego oleju i upewniam się, że nie wypluwam go do kanalizacji. Zazwyczaj spluwam do pojemnika i trzymam szczelnie zamknięty do momentu wyrzucenia.

Następnie szczotkuję zęby domowej roboty pastą lub domowej roboty proszkiem do zębów i szczoteczką Bass Toothbrush.

Potem zwykle biorę trochę Marine Phytoplankton (dla energii i zdrowia komórkowego).

Śniadanie: Weź 1/2 Fermented Cod Liver Oil/Butter Blend lub Regular Cod Liver Oil. Zjedz śniadanie bogate w zdrowe tłuszcze i białka.

Lunch i Kolacja: I obejmują Homemade Bone Broth, co najmniej dwa źródła zdrowych tłuszczów, białka i warzyw. (Zobacz moje przepisy na Pomysły) lub Samouczek rosołu kostnego dla instrukcji na temat rosołu kostnego. (Lub, jeśli masz mało czasu, spróbuj tego kupionego w sklepie organicznego, karmionego trawą ro sołu, który uwielbiam).

Wieczorem: Nitkuję zęby, następnie szczotkuję je ponownie domowej roboty pastą do zębów lub domowej roboty proszkiem do zębów i szczoteczką Bass Toothbrush. Jeśli próbuję wybielić zęby, szczotkuję je również proszkiem z aktywnym węglem drzewnym, który działa cuda!

Pora snu: Nie jem po 19:00 i staram się być w łóżku między 10-10:30, aby umożliwić maksymalny regenerujący sen i optymalną produkcję hormonów. Śpię na macie uziemiającej, aby zmniejszyć stan zapalny, a przed snem spryskuję się magnezem w sprayu, aby poprawić sen i upewnić się, że dostarczam sobie wystarczającą ilość tego ważnego minerału. Masz problemy z zasypianiem? Zapoznaj się z tymi czterema pomocnymi sposob ami na zasypianie.

Przez cały dzień:

 • Pij odpowiednią ilość wody
 • Poświęć 20-30 minut na ekspozycję na słońce w środku dnia, aby dostarczyć sobie witaminy D
 • Spożywaj wystarczającą ilość zdrowych tłuszczów pochodzących z oleju kokosowego, łoju, masła karmionego trawą i zdrowego mięsa
 • Spożywaj co najmniej 2 filiżanki domowego bulionu kostnego dla żelatyny i minerałów
 • Codzienne przyjmowanie magnezu, aby intensywnie podnieść poziom magnezu(ten post wyjaśnia, czego użyłem)

Przykładowa dieta:

 • 3-4 jajka z warzywami i mięsem na śniadanie lub koktajl proteinowy na bazie żelatyny i czasem zdrowa kawa z dodatkiem dobrych tłuszczów
 • Jakaś forma zdrowego białka w każdym posiłku
 • 2 filiżanki (średnio) domowego bulionu kostnego dziennie
 • 2-4 łyżki oleju kokosowego
 • 2+ łyżki stołowe masła z zielonej karmy
 • Przekąski na bazie kokosa, takie jak kremkokosowy
 • Różne inne formy białka i tłuszczu jak łój używany do gotowania, żubrówka na przekąski, itp.
 • 4-6 filiżanek+ warzyw każdego dnia, zazwyczaj w zupach lub z mięsem, w tym dużo zielonych liści i jaskrawo kolorowych warzyw.

Używam też tylko naturalnych produktów na moje zęby i dziąsła. Dla mnie osobiście stanowiło to ogromną różnicę, ponieważ po przejściu na naturalne produkty do pielęgnacji jamy ustnej zdałem sobie sprawę, że coś w konwencjonalnej paście do zębów powodowało podrażnienie dziąseł, które miałem od czasu założenia aparatu ortodontycznego w dzieciństwie.