Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Jak wybrać biurko do pracy na stojąco? 8 wskazówek

Najlepsze biurko do pracy stojącej pozwala na pracę w pozycji stojącej bez uszczerbku dla jakości pracy. Sprawdź wskazówki, jak wybrać najlepsze biurko stojące. Nie trzeba dodawać, że bardziej aktywne miejsce pracy to takie, w którym jest więcej aktywnych ludzi. Co więcej, powinno być wyposażone w akcesoria biurowe, które stymulują organiczny ruch i prawidłową postawę siedzącą i stojącą. Jeśli pracownicy pozostają aktywni, wtedy ogólna produktywność organizacji na pewno wzrośnie.
 
Większość nowoczesnych biur zwiększa obecnie produktywność w swoim miejscu pracy dzięki nowemu biurku i nowoczesnym akcesoriom biurowym. Te drobne zmiany nie tylko zmieniają ogólne środowisko biurowe, ale także zachęcają do zdrowej pracy. Bez względu na krajobraz biura, konieczne jest posiadanie wygodnego miejsca pracy. Wygodne miejsce pracy nie tylko ułatwia pracę, ale także pomaga dać z siebie wszystko, jeśli chodzi o wydajność. Praca w świecie napędzanym przez technologię, takim jak nasz, zmusza nas do spędzania niekończących się okresów siedząc przy biurku.
 
 
Najtrudniejsze jest to, że nasze ciało nie jest przeznaczone do siedzenia przez te długie okresy. W konsekwencji, ekstremalne siedzący ostatecznie zmienia mózg i prowadzi do wszelkiego rodzaju trudności zdrowotnych. Jednym z najbardziej dominujących problemów jest dyskomfort w dolnej części pleców. Poza tym, ci, którzy siedzą przez długie godziny również doświadczają bólu w kostce, nodze, ramieniu, łokciu, nadgarstku i innych. Przyrost masy ciała jest również jednym z zagrożeń dla dobrego samopoczucia, które może rosnąć w wyniku zbyt dużej ilości nieaktywnego okresu.
 
Dobrą wiadomością, z drugiej strony, jest to, że istnieje rozwiązanie dla tej udręki. Najlepszym sposobem na pozbycie się tych wszystkich kłopotów jest korzystanie ze stanowiska pracy tak często, jak tylko chcesz. Biurko stojące oferuje innowacyjny sposób na pracę przy stanowisku i jednoczesne zachowanie dobrego samopoczucia.
 
biurko elektryczne
 

Jak biurka stojące zrewolucjonizowały przestrzeń biurową?

Obecnie firmy podejmując decyzje korporacyjne coraz częściej stawiają na pierwszym miejscu wymagania i komfort pracowników. Wynika to ze znacznego przesunięcia w kierunku "elastycznego" miejsca pracy i praktyk operacyjnych, które okazują się być konwencjonalnymi rozwiązaniami zwiększającymi wydajność, podnoszącymi efektywność kosztową i poprawiającymi entuzjazm dzięki lepszej równowadze między pracą a życiem prywatnym. Zapotrzebowanie rynku na elastyczne wyposażenie miejsca pracy jest coraz większe. Obecnie firmy takie jak Facebook, Google i Twitter wprowadzają zmiany w kierunku biurka stojącego i elastycznej przestrzeni.
 
Chociaż biurka stojące mają swoje wady i zalety, to jednak zmieniły one środowisko biurowe. Biurka stojące nie są niczym nowym i są wszędzie od wieków. Jednak wraz ze zmieniającą się technologią i wzorcem pracy, ergonomia miejsca pracy w biurze często się rozwija, a trend przyjmowania ergonomicznych urządzeń został ożywiony.
 
Uważa się, że pracownicy biurowi spędzają w miejscu pracy około 1500 godzin lub ponad 200 dni w roku, ale większość tego czasu spędzają w pozycji siedzącej. W wielu opracowaniach medycznych wskazywano już na zagrożenia wynikające z tak długiego siedzenia.
 
W ostatnich czasach zastosowanie biurka podnoszonego znacznie zmniejszyło negatywny wpływ siedzącego trybu życia na ogólne samopoczucie. Mniej bóle pleców, wzmocniona energia, wyrafinowane spalanie kalorii i mniejsze ryzyko chorób układu krążenia i nowotworów to tylko niektóre z różnych zwrotów, które zostały uznane metodycznie przez stand-up adopters. Niektóre badania śledcze, których metryka jest kulturalną mieszanką nauki i ruchów społecznych, wskazują, że pracownicy biurowi mogą być o 10% bardziej kreatywni, gdy oferuje się im wybór stania.
 
Stand-up nie jest już postrzegany jako niekonwencjonalny nawyk w pracy i szybko staje się tendencją w pracy. W rzeczywistości, kilka badań potwierdziło dobre samopoczucie i psychologiczne korzyści płynące z pracy przy biurku na stojąco. Z tego powodu wiele firm dostrzegło rosnące potrzeby pracowników i zainwestowało w elastyczne wyposażenie miejsca pracy i adaptowalne stanowiska pracy. Nie tylko poprawia to ergonomię, ale również zwiększa wydajność pracy.