Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Jak sprawić, by Twoja rodzina zaczęła pić czystą wodę?

Picie czystej wody jest dobre dla zdrowia. Jak zmienić swoje nawyki, aby faktycznie zacząć pić wodę?

1. Woda jest zawsze dostępna

Musimy zapewnić sobie dostęp do świeżej wody źródlanej przez cały czas, aby wyrobić w sobie zdrowy nawyk jej picia. Nic trudnego? Zobaczmy... Trzyosobowa rodzina może zużywać aż 55 litrów wody pitnej miesięcznie. To 37 butelek PET i ponad 1,5 kg zużytego plastiku. Koszt zakupionej wody wyniesie około 61 zł. Aby kupić taką ilość wody dowolnej marki, będziemy musieli chodzić do supermarketu trzy dni w miesiącu. Jeden zapas 12 butelek wystarczy na około 1,5 tygodnia. Czy nadal jesteś przekonany, że to nie problem? Może warto poszukać prostszych i wygodniejszych rozwiązań, np. dystrybutora wody w domu.

2. Podawaj dziecku wodę tak często, jak to możliwe

Jeśli będziesz podawać dziecku wodę od najmłodszych lat, pokocha jej naturalny smak. Zamiast picia soków, słodzonych napojów i herbaty. Trudniej jest nakłonić dziecko do picia wody, gdy miało już do czynienia ze sztucznie przetworzonymi napojami. Może to być trudne, ale nie niemożliwe. Stosuj podejście stopniowe. Zacznij od przekonania dziecka do picia domowych napojów. Zróbcie razem lemoniadę ze świeżych cytryn, słodzoną bezpieczniejszym ksylitolem i stewią. To będzie zdrowsze. Podawaj dzieciom czystą wodę przy każdej możliwej okazji.

3. Autorytet czyni cuda

Jeśli chcesz przekonać dziecko do picia wody, pozwól mu dowiedzieć się o jej zaletach od innych. Porozmawiaj z lekarzem, zanim pójdziecie na wizytę. Niech wie, że woda jest bardzo dobra dla Ciebie. Zachęcaj dziadków, aby oferowali dziecku wodę zamiast słodzonych napojów. Dowiedz się, czy w Twojej szkole i przedszkolu można zapewnić dzieciom dostęp do czystej wody.

Sprawdź: Jak pozbyć się bakterii E.coli z wody? - czytaj na https://zdrowah2o.pl/a,tlyr

czysta woda

4. Używaj małych szklanek i pij powoli.

Woda nie powinna być przyjmowana tylko wtedy, gdy czujesz pragnienie. Należy pić niewielkie ilości wody i używać tylko małych szklanek. Nie zaleca się picia większej ilości wody w krótkim czasie. Organizm szybko wydali wodę. Najlepiej jest tak zaplanować posiłki, aby spożywać więcej pokarmów bogatych w wodę, takich jak zupy, warzywa, owoce i pić jak najwięcej czystej wody. Wtedy właśnie organizm czerpie z niej najwięcej.

5. Zainstaluj aplikację przypominającą o piciu wody

Wiele aplikacji przypomina Ci o piciu wystarczającej ilości wody. Hydro dla Androida jest jedną z tych aplikacji. Oblicza ona zapotrzebowanie organizmu na wodę i wyznacza cel hydro każdego dnia. Łatwiej będzie pamiętać, aby pić wodę, mając regularne przypomnienia, śledzenie i porównywanie wyników za pomocą wykresów i statystyk oraz pełne dostosowanie.

6. Wykorzystaj swoje zmysły

Napełnij duży szklany dzbanek wodą źródlaną. Dodaj do wody liście mięty lub melisy. Woda powinna być żywa, orzeźwiająca i soczysta. Postaw dzbanek na środku stołu i niech każdy po niego sięga. Nie zapominaj, że nawodnienie jest kluczowym czynnikiem we wszystkich aspektach życia. Powinniśmy wypijać 8 szklanek wody dziennie, aby zachować zdrowie i aktywność. Nie pozwól, aby w Twoim domu zabrakło wody. Jest ona zawsze dostępna.