Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Rower elektryczny - zasada działania i korzyści

Co to jest rower elektryczny?

Rower elektryczny to nowoczesna alternatywa dla rowerów tradycyjnych. W rowerze elektrycznym wbudowany jest silnik elektryczny, który wspomaga jazdę w przeciwieństwie do rowerów tradycyjnych. Rower elektryczny jest cichy i można na nim jeździć bez większego wysiłku. Rowery elektryczne są popularne na całym świecie, a korzystają z nich zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy. Rowery elektryczne świetnie nadają się do poruszania się po obszarach miejskich, a także mogą być wykorzystywane jako świetny sposób na zabawę.

Sprawdź rodzaje rowerów elektrycznych wchodząc na https://naelektryku.pl/

Inteligentne wspomaganie

Gdy zaczynasz pedałować, silnik uruchamia się automatycznie. Sterownik jest wystarczająco inteligentny, aby dostarczyć Ci potrzebnej mocy. Reaguje na prędkość pedałowania i umożliwia szybsze pedałowanie. Rower można także zatrzymać, naciskając dźwignię hamulca lub przerywając pedałowanie. Silnik automatycznie się wyłączy.

Szybko dojedziesz do celu

Rower elektryczny jest doskonałym rozwiązaniem do poruszania się po mieście. Jest to świetny sposób na poruszanie się po mieście, omijanie korków i szybkie dotarcie do pracy lub domu. Jazda na rowerze EcoBike nie jest tak męcząca jak na tradycyjnym rowerze i można dotrzeć do celu bez uczucia zmęczenia.

Jazda tradycyjna

Rower może być używany w normalny sposób, z wyłączonym silnikiem. Jest lekki, więc łatwo się na nim pedałuje. Moc silnika można wykorzystać do wspomagania mięśni, gdy poczujesz się zmęczony.

Jak to działa?

Rower elektryczny napędzają trzy kluczowe elementy: Te trzy kluczowe elementy to: silnik elektryczny, akumulator i sterownik elektroniczny. Cały pojazd jest kontrolowany przez sterownik elektroniczny. Rower elektryczny jest podobny do tradycyjnych rowerów, które znamy od lat, z wyjątkiem mechanizmu napędowego.

rower elektryczny

Bateria - głównym źródłem napędu roweru elektrycznego jest jego bateria. Aluminiowe rowery EcoBikes są wyposażone w wydajne baterie litowo-jonowe, które można stosować w nowoczesnych telefonach komórkowych i laptopach. Średnia żywotność baterii litowo-jonowej wynosi 500 ładowań. Zaleca się wymianę baterii, jeśli po dłuższym okresie użytkowania utraci ona swoją moc. Jednorazowe naładowanie akumulatora wystarcza na przejechanie około 20 000 km. Istnieją dwie opcje napięcia akumulatorów: 24V i 36V. Pojemność akumulatora określa odległość, jaką można przejechać na jednym ładowaniu.

Silnik - Rowery elektryczne EcoBike są napędzane nowoczesnym silnikiem bezszczotkowym, który wytwarza moc 250 W. Jest to maksymalna moc dopuszczalna przez prawo. Jest to maksymalna moc dopuszczalna przez Unię Europejską. Silnik bezszczotkowy jest praktycznie bezobsługowy i prawie bezawaryjny. Jego główną zaletą jest oszczędność energii, dzięki czemu pojazd może być dłużej używany. Przejechanie 100 km na silniku kosztuje 1 zł. Silnik pozwala rowerowi elektrycznemu osiągnąć prędkość do 25 km/h. Prędkość ta jest również kontrolowana przez przepisy unijne.

Sterownik - Sterownik kontroluje pracę silnika, przesyłając energię z akumulatora do silnika. Wszystkie przewody elektryczne są skupione w sterowniku. Kontroler komunikuje się z czujnikiem ruchu umieszczonym na suporcie, tworząc inteligentny system wspomagania jazdy. Czujnik wykrywa obroty korby i rozpoznaje intencje rowerzysty. Z pomocą sterownika przesyła on informacje, które umożliwiają silnikowi aktywację funkcji wspomagania jazdy. W rowerach, które są w nie wyposażone, sterownik wykorzystuje dźwignię przyspieszenia do sterowania mocą silnika. Jeśli wspomaganie nie jest potrzebne, można przestać pedałować i lekko nacisnąć dźwignię hamulca, aby wyłączyć silnik.

Korzyści z jazdy na rowerze elektrycznym

  1. Unikanie korków ulicznych Rower elektryczny znacznie ułatwia dotarcie do dowolnego miejsca, niezależnie od tego, czy jedziesz do szkoły, pracy czy na zakupy.
  2. Oszczędzaj pieniądze! Utrzymanie roweru elektrycznego jest tańsze niż eksploatacja samochodu. Aby przejechać 100 km samochodem, musisz wydać około 40 zł. Za przejechanie tego samego dystansu rowerem elektrycznym zapłacisz tylko 2 zł, przy czym zaoszczędzisz na nowej baterii. Rower elektryczny nie wymaga rejestracji ani ubezpieczenia.
  3. Docenisz wygodę parkowania. Rower elektryczny możesz zaparkować w dowolnym miejscu w mieście bez żadnych kosztów, tak jak zwykły rower. Nie trzeba go parkować w garażu; można go zaparkować w każdej tradycyjnej piwnicy, na korytarzu lub balkonie.
  4. Odkryj łatwość użytkowania! Szybko zapomnisz o szukaniu stacji benzynowej! Jeśli akumulator się wyczerpie, możesz go naładować w dowolnym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej.
  5. Bądź Eko! Użytkując samochód elektryczny, możesz aktywnie włączyć się w walkę o środowisko naturalne. Przyczyniasz się do zmniejszenia emisji szkodliwych spalin samochodowych w mieście. Rower elektryczny jest bardziej przyjazny dla środowiska niż jakikolwiek inny pojazd mechaniczny!
  6. Żyj zdrowo! Możesz poprawić swoje zdrowie i kondycję fizyczną, korzystając z tradycyjnej jazdy na rowerze i spędzając więcej czasu na świeżym powietrzu.
  7. Koniec z opłatami za transport! Możesz jeździć na rowerze elektrycznym i dotrzeć do celu, czując się świeżo i nie będąc spoconym. Możesz czuć się komfortowo nawet w gorące dni.
  8. Dobra zabawa! Jazda na rowerze elektrycznym to świetna zabawa. Spodoba Ci się!