Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Licówki porcelanowe w Krakowie

Trwałość licówek porcelanowych

Licówki są bardzo cienkimi nakładkami protetycznymi, które to po przyklejeniu do przedniej (licowej) części zębów, zmieniają w sposób diametralny ich kolor, jak i także ich kształt. Licówki są produkowane z kilku materiałów. Na pewno przekłada się to na ich wytrzymałość, jak i także bezpośrednio na walory estetyczne. Pacjenci do wyboru mają licówki kompozytowe, akrylowe, skaleniowe oraz także porcelanowe.

Najbardziej pożądanymi licówki przez pacjentów są te ostatnie, a więc licówki porcelanowe. Takowymi licówkami pochwalić się mogą największe gwiazdy muzyki, sceny, telewizji oraz filmu. W jednym łuku najczęściej jest stosowanych sześć bądź też osiem licówek. Przeważnie jedynie w przednim odcinku. Licówki porcelanowe w Krakowie są niezwykle popularne. Naklejane są na przednie powierzchnie naszych zębów. Tak naprawdę płytka ceramiczna ma między 0,5 a 0,75 milimetrów grubości, a ząb już nabiera nie tylko oczekiwanego koloru, ale także oczekiwanego kształtu. Trwałość takiego uzupełnienia jest określana na okres między trzynaście a piętnaście lat.

Płytki, które są wykonane z porcelany, a więc z niezwykle wytrzymałego oraz półprzezroczystego materiały, który stopnie przezierności, barwą, połyskiem oraz sposobem odbijania światła naśladuje w sposób idealny szkliwo naturalne zębów. Są one całkowicie odporne na wszelkie próchnicowe ubytki oraz także silne przebarwienia. Dzięki nim nowy uśmiech pozostaje biały niezmiennie i to przez wiele, wiele lat.

Jak dbać o licówki porcelanowe?

Wiemy doskonale, że licówki porcelanowe w Krakowie są wydatkiem. W związku z tym decydując się na nie należy wiedzieć jak odpowiednio o nie zadbać.

Zacznijmy od tego, że zaletą porcelanowych licówek nie tylko jest sama estetyka, ale także sam fakt, że o wiele trudniej się na nich osadza osad nazębny. W związku z powyższym są o wiele bardziej odporne na kamień nazębny oraz także liczne przebarwienia. Nie oznacza to oczywiście tego, że możemy zapomnieć już całkowicie o ich pielęgnacji, jak i także o ich prawidłowym użytkowania.

W dalszym ciągu powinniśmy się powstrzymywać od nawyków negatywnych. Do tego koniecznie pamiętajmy o codziennej higieny naszej jamy ustnej. Nie wolno nam także zapominać o regularnych wizytach u stomatologa. Stan porcelanowych licówek, jak i także ich trwałość w bardzo dużej mierze jest zależna od dbałości o stan zębów, jak i także dziąseł.

A czy licówki wymagają od nas jakiegoś specjalnego traktowania? Musimy wiedzieć, że przez kilkanaście godzin po założeniu licówek należy unikać skrajnych temperatur. Musimy być gotowi na to, że pojawić się może wrażliwość chwilowa na zimno, jak i także na ciepło. Zalecenia higieniczne są bardzo standardowe. Licówki, tak samo jak własne zęby, należy myć pastą oraz miękką szczoteczką dwa razy dziennie. Posiadacz licówek tak samo jak każdy pacjent powinien zgłaszać się standardowo na kontrolne wizyty raz na pół roku oraz także usuwać systematycznie kamień, jak i także osady w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymać doskonały uśmiech na długie, długie lata.

osoba jedząca marchewkę

Ile kosztują licówki porcelanowe w Krakowie?

Licówki porcelanowe w Krakowie niestety bywają dosyć drogie, jednak ich cena ostateczna różni się w zależności od konkretnego gabinetu. Musimy wiedzieć, że licówki akrylowe są znacznie tańsze od porcelanowych, ale jednocześnie są najtańsze. W takim wypadku koszt licówki na jeden ząb to jakieś dwieście złotych. Licówki akrylowe raczej są stosowane w sposób tymczasowy, przez założeniem właściwych licówek. Pomiędzy licówkami akrylowymi, a porcelanowymi mamy licówki kompozytowe. Ich koszt to około dwieście pięćdziesiąt do trzysta pięćdziesiąt złotych za ząb.

Jednocześnie najdroższe, ale także najtrwalsze są licówki porcelanowe w Krakowie. Koszt za jeden ząb to spory przedział cenowy - od siedmiuset złotych aż do tysiąc pięćset złotych. Jak widać rozbieżność jest spora. Najlepsze i najtrwalsze licówki porcelanowe znajdziesz w ofercie CDC Stomatologia.

Od czego jest zależna końcowa cena? Tak naprawdę cena jest zależna od tego, na który gabinet stomatologiczny się zdecydujemy. W mniejszych miastach ceny są nieco niższe, a w dużych miastach musimy się zmierzyć z wyższymi cenami. Pamiętajmy jednak, że najczęściej w miejscach, w których zapłacimy nieco więcej mamy do czynienia z dużym komfortem w gabinecie, nowoczesnym wystrojem, doświadczonym personelem oraz także świetną lokalizacją gabinetu. Jak widać, to wszystko ma olbrzymi wpływ na cenę końcową. Pamiętajmy o tym. Zanim umówimy się na wizytę sprawdźmy dany gabinet/klinikę, aby mieć pewność, że oddajemy się w ręce profesjonalistów.