Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Leczenie kanałowe: cena, czas, przebieg

Leczenie kanałowe zęba stosuje się wówczas, gdy dojdzie do zapalenia nieodwracalnego miazgi. Wizytę u stomatologa poprzedza bardzo często uczucie niezwykle silnego bólu zęba, który się pojawia na skutek rozwoju poważnego zakażenia. Leczenie zęba odbywa się najczęściej na jedne wizycie. Bardzo rzadko trzeba przychodzić na kolejne konsultacje. Najczęściej leczenie kanałowe jest ostatnią deską ratunku dla zęba, którego miazga jest objęta zagrożeniem. Dowiedzmy się nieco więcej szczegółów odnośnie leczenia kanałowego.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Bardzo chętnie dowiemy się ile kosztuje leczenie kanałowe, jak i także ile trwa leczenie kanałowe? Zacznijmy od ceny. Tak naprawdę cena leczenia jest uzależniona od liczby kanałów oraz także stopnia trudności zabiegu. Ceny się różnią między sobą również ze względu na samą renomę gabinetu oraz lekarza czy też miejscowość, w której jest wykonywane leczenie. Najczęściej wystarczy dosłownie jedna wizyta, aby wyleczyć kanałowo ząb, jednak w co po niektórych przypadkach na wizycie musimy się pojawić więcej niż dwukrotnie - wówczas musimy się liczyć z tym, że koszty są wyższe.

Leczenie jednokanałowego zęba kosztować może nawet czterysta złotych. Z kolei leczenie dwukanałowego zęba to koszt około pięciuset złotych. Zaś za leczenie zęba trzykanałowego musimy zapłacić nawet siedemset złotych. Gdy do czynienia mamy z zębem czterokanałowym, to musimy się zmierzyć z wydatkiem na poziomie ośmiuset złotych.

Musimy także pamiętać, że do kosztów leczenia musimy także doliczyć znieczulenie oraz RTG. Oczywiście jedynie w wypadku, gdy nie jest ono oferowane w pakiecie leczenia.

dentysta podczas zabiegu

Ile trwa leczenie kanałowe?

Na pewno jesteśmy także ciekawi ile trwa leczenie kanałowe? Spieszymy z odpowiedzią. Czas trwania leczenia kanałowego jest uzależniony od rodzaju zęba leczonego, budowy samych korzeni oraz także innych warunków, które panują w jamie ustnej. Leczenie kanałowe orientacyjne zęba, który to ma trzy czy też cztery może trwać około godziny do trzech godzin. Czasami proces leczenia wymaga znacznie większej liczby wizyt.

Przebieg leczenia kanałowego

Wiemy już ile trwa leczenie kanałowe oraz ile kosztuje. Pora się dowiedzieć jak przebiega leczenie kanałowe? Leczenie kanałowe polega na niczym innym jak na usunięciu miazgi z kanałów oraz także ich dezynfekcji. W następnej kolejności wypełniane są bardzo szczelnie kanały odpowiednimi materiałami oraz zabezpiecza szczelnie koronę zęba. Jest to nieco bolesna procedura, która jest wykonywana w miejscowym znieczuleniu. Musimy także pamiętać, że znieczulenie ne zostanie podane, gdy pacjent jest na nie uczulony.

Tuż przed przystąpieniem do leczenia zęba nasz dentysta wykonuje prześwietlenie, a następnie podaje stosowne znieczulenie. Przed samym rozwierceniem zęba jest zakładany koferdam, a więc specjalna guma, która izoluje ząb z jamy ustnej, która to tworzy aseptyczną barierę, zabezpiecza pacjenta przez przedostaniem się narzędzi drobniejszych do tchawicy oraz przełyku, jak i także utrzymuje suchość.

Ząb po kanałowym leczeniu nie wymaga w zasadzie specjalnego traktowania. Jednak zaleca się unikanie jedzenie produktów twardych, aż do czasu, kiedy to korona zęba będzie odbudowana w sposób całkowity. Ząb należy myć tak samo jak wszystkie inne.

W czasie leczenia pomimo zastosowania znieczulenia wystąpić może ból. Tak się dziej, gdy stan zapalny jest niesamowicie rozległy. Po kanałowym leczeniu mogą się pojawić także pewnego rodzaju dolegliwości jak ból oraz uczucie podrażnienia czy też nadwrażliwość. Dolegliwość uśmierzać można przeciwbólowymi preparatami. Wszelkie uczucia niekomfortowe powinny w ciągu dwóch tygodni ustąpić od zakończenia leczenia. W co po niektórych podręcznikach podaje się, że wszelkie dolegliwości występować mogą nawet przez sześć miesięcy od zakończenia samego leczenia.

Gdy potrzebujemy leczenia kanałowego, to powinniśmy poszukać naprawdę dobrego stomatologa. Na całe szczęście takowych na rynku nie brakuje. Dzięki temu rzeczywiście możemy trafić do prawdziwego specjalisty. Dobry specjalista przeprowadzi dobrze leczenie i będziemy mogli się cieszyć nie tylko przepięknym uśmiechem, ale przede wszystkim w pełni zdrowym.