Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Jak schudnąć dzięki treningowi interwałowemu o wysokiej intensywności?

Hej wszystkim,

Ten post jest dla każdego, kto chce schudnąć, kto jest początkującym na siłowni, kto chce budować wytrzymałość na bieganie, kto jest zawsze brakuje czasu, aby pracować i niekończąca się lista idzie dalej! Krótko mówiąc, nie będzie źle, jeśli powiem, że większość z nas potrzebuje znać sposoby na zrzucenie tych niechcianych kilogramów. Dzisiaj pozwólcie mi porozmawiać o Treningu Interwałowym Wysokiej Intensywności aka HIIT.

Większość z was wie o cardio. Kochasz to czy nie, cardio pomaga spalić kalorie i pomaga schudnąć. Na przykład - jeśli biegasz 2 km dziennie, spalasz kalorie i tłuszcz. Po ćwiczeniach kardio Twój metabolizm pozostaje na wysokim poziomie przez następną jedną lub dwie godziny. Ale cardio może być monotonne i czasochłonne! Kiedy jednego dnia robisz 45 minut cardio, czy zauważasz, że nie jesteś w stanie zrobić tego samego następnego dnia? To się zdarza bardzo często. Jakie jest więc rozwiązanie ? Rozwiązaniem jest Trening Interwałowy o Wysokiej Intensywności znany również jako (HIIT).

Co to jest Trening Interwałowy o Wysokiej Intensywności?

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) to zaawansowany i szybszy sposób na spalanie kalorii i tłuszczu. Zwiększa on metabolizm, który pozostaje na wysokim poziomie nawet po 24-48 godzinach od zakończenia treningu. Kto nie chciałby spalać kalorii nawet podczas snu ;)!

Według Wikipedii, HIIT jest ulepszoną formą treningu interwałowego, czyli strategii ćwiczeń polegającej na naprzemiennym wykonywaniu krótkich, intensywnych ćwiczeń beztlenowych z okresami odpoczynku o mniejszej intensywności. HIIT jest formą ćwiczeń sercowo-naczyniowych. Zwykłe sesje HIIT mogą trwać od 4 do 30 minut. Te krótkie, intensywne treningi poprawiają wydolność i kondycję sportową, poprawiają metabolizm glukozy i spalanie tłuszczu.

Utrata wagi dzięki treningowi interwałowemu o wysokiej intensywności

Konsekwentny i długi trening cardio może uszkodzić kolana, ale HIIT nie! HIIT wprowadza Cię w stan anaerobowy, dzięki czemu spalasz tłuszcz, gdy nie ćwiczysz, nie tracąc więcej czasu i nie raniąc kolan.

HIIT poprawia również odporność, pomaga budować wytrzymałość, i zwiększyć poziom energii też! tak, jesteś gotowy, aby schudnąć z High-Intensity Interval Training :)?

Łatwy HIIT dla początkujących

  • Rozgrzej się na siłowni przez 5 minut, wykonując rozciąganie i spacer Interwał 1 - Biegnij na poziomie 6 na bieżni przez 1 minutę Interwał 2 - Spaceruj na poziomie 3 lub 4 na bieżni przez 1,5 minuty Interwał 1 - Biegnij na poziomie 8 na bieżni przez 1 minutę Interwał 2 - Spaceruj na poziomie 3 lub 4 na bieżni przez 1,5 minuty Powtarzaj powyższe kroki przez 20 minut.

W moim następnym poście napiszę szczegółowy post na temat korzyści płynących z HIIT i jak zdecydować o intensywności treningu HIIT na dłuższą metę. Do tego czasu, pozostańcie zdrowi ????