Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

6 korzyści z treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT)

Hej,

Jak się wszyscy macie? Generalnie zauważyłam, że ludzie mnie wspierają, kiedy mówię, że nienawidzę poniedziałku :P. Jeśli nienawidzisz poniedziałku, bo musisz pracować, to mogę Ci tylko życzyć, żebyś miała zrelaksowany poniedziałek. Jeśli nie znosicie poniedziałku, bo musicie ćwiczyć, to może ja pomogę :).

W moim poprzednim poście wspomniałam, że trening na poziomie wysokiej intensywności (HIIT) wymaga mniej czasu. Jeśli przegapiłeś lekturę, przeczytaj ją tutaj. Jeśli jesteś zajęty, zawsze możesz zrobić HIIT w poniedziałek.

Korzyści z treningu interwałowego o wysokiej intensywności

Zobaczmy, jakie są 6 korzyści z treningu interwałowego o wysokiej intensywności i jak HIIT pomaga, gdy masz mniej czasu na trening -

Zajmuje mniej czasu

HIIT jest efektywny i być może jest najlepszym treningiem dla osób z napiętym harmonogramem. Możesz trenować lepiej w ciągu zaledwie 15 minut używając HIIT niż wykonując cardio przez ten sam czas. 2 tygodnie HIIT mogą poprawić Twoją wydolność aerobową! Tak więc, nawet gdy brakuje Ci czasu 3 razy od poniedziałku do piątku, możesz wykonać HIIT. Koniec z wymówkami o pomijaniu ćwiczeń będzie działać

Wzrost metabolizmu

HIIT stymuluje produkcję ludzkiego hormonu wzrostu (HGH) nawet o 450 procent w ciągu 24 godzin po zakończeniu treningu. HGH zwiększa spalanie kalorii i spowalnia proces starzenia się. Sprawia więc, że jesteś młodszy i sprawniejszy!

Zdrowe serce

Ile razy zdarzyło Ci się, że zabrakło Ci tchu podczas treningu? Większość z nas nie pcha się do strefy beztlenowej, gdzie nie możemy oddychać, a serce pompuje krew jak szalone ;). Podczas HIIT, zostaniesz zepchnięty do strefy beztlenowej i będziesz pracował na zdrowe serce.

Spal więcej kalorii i tłuszczu

Spalasz więcej tłuszczu i kalorii w ciągu 24 godzin po treningu HIIT niż po stałym cardio. Dzieje się tak dlatego, że Twój metabolizm staje się wysoki i pozostaje taki przez bardzo długi czas.

W każdej chwili i w każdym miejscu - nie potrzebujesz sprzętu

HIIT możesz wykonywać zawsze i wszędzie, bez żadnego sprzętu. W ten sposób nie jesteś uzależniony od bieżni lub maszyny do ćwiczeń. Po prostu idź i biegnij przy maksymalnym wysiłku przez krótki okres czasu, po którym następuje czas regeneracji i powtórzenie. Będę aktualizować inne formy HIIT w nadchodzącym poście.

Trać tłuszcz, nie mięśnie

Jest to niezwykle trudne do utrzymania masy mięśniowej podczas utraty tłuszczu. Cardio może powodować utratę mięśni podczas utraty wagi, ale HIIT zachowuje masę mięśniową i pozwala stracić tylko tłuszczu. Czego jeszcze chcesz :)?

Czy spróbujesz teraz HIIT po poznaniu korzyści płynących z treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT)?