Najnowsze artykuły

Znaczenie pierścionków na palcach

Obrączki na palcach są symboliczne i mają dziś niewielkie znaczenie. Ale czy naprawdę znaczą to, co mówią? Czasami jedno spojrzenie na czyjeś...

Czytaj Więcej

Moje ostatnie zmiany w stylu życia, aby schudnąć po lockdownie

Hej wszystkim,

Teraz, kiedy blokada się otwiera W mojej podróży w kierunku zdrowego i sprawnego ciała, postanowiłam wprowadzać zmiany w moim stylu życia co 10 dni, tak abym miała wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się. Dobre nawyki nie są łatwe do zaadaptowania dla osoby takiej jak ja (Czytaj - jestem smakoszem i leniwym włóczęgą.

Zacznijmy więc od łatwych zmian w stylu życia, które wprowadziłam w tym tygodniu, aby rozpocząć proces odchudzania.

  • Zastąpiłam olej rafinowany oliwą z oliwek do gotowania

Przeczytaj jakie korzyści płyną z używania oliwy z oliwek tutaj. Chociaż zawsze używałam dobrego oleju rafinowanego jak Saffola, nie jest on dla nas korzystny. Jeśli chodzi o koszty, oliwa z oliwek jest droga, ale jeśli używasz nieprzywierających naczyń kuchennych, nie zaszkodzi to zbytnio twoim kieszeniom. Ogólnie rzecz biorąc, widziałem lepsze okazje na oliwie z oliwek w dużych supermarketach i online też. Dla rodzin, nigdy nie należy przegapić taką ofertę. Więc, Oliwa z oliwek w, olej rafinowany na zewnątrz. Możesz również używać oleju kokosowego do gotowania, jest równie dobry.

  • Zamień cukier na stewię

Nie mam zbyt wiele ochoty na słodycze, ale jestem całkowicie uzależniona od herbaty. Potrzebuję mojej porannej herbaty, inaczej czuję się skazana na zagładę.

Miłośnicy herbaty i głębokiego L zazwyczaj przesadzają z ilością cukru w swoim organizmie. Cukier jest największym diabłem w naszych posiłkach, proszę, trzymaj się od niego z daleka, chyba że masz niski poziom cukru lub inny problem medyczny. Na rynku jest wiele sztucznych słodzików i używałam prawie wszystkich wariantów. Przerzuciłam się na słodzik Stevia, ponieważ ma niską zawartość węglowodanów i nie zawiera Aspartamu. Słodzik jest zrobiony ze Stewii, rośliny o naturalnie słodkich liściach. Tak więc, Stewia w środku, cukier na zewnątrz

  • Surowe jedzenie przed każdym posiłkiem

Być może już zrozumiałeś, że wszystkie kalorie nie są takie same. Staram się jak mogę jeść surowe jedzenie, np. owoce lub sałatki, pół godziny przed każdym posiłkiem. Błonnik pomaga w trawieniu pokarmu, więc mój posiłek jest trawiony w lepszy sposób. Ponadto jem proporcjonalnie, ponieważ zjadam sałatkę lub owoce, ilość mojego posiłku jest kontrolowana.

  • Brak wody po posiłku

Kiedy pijemy wodę po jedzeniu, nasz proces trawienia spowalnia się. Dlatego zaczęłam czekać z piciem wody co najmniej pół godziny po posiłku.

Przetworzona żywność z mojej kuchni - Tak, dobrze przeczytaliście. Usunęłam wszystkie przetworzone pokarmy (czytaj - Maggi, makarony, ciastka, biały chleb, itp). Jeśli są one obecne w mojej kuchni, mam tendencję do jedzenia ich w pewnym momencie. Unikanie przetworzonej żywności jest bardzo ważnym czynnikiem w procesie odchudzania.

Te pięć zmian w stylu życia -

  1. Oliwa z oliwek zamiast oleju rafinowanego,
  2. Stewia zamiast cukru,
  3. Surowa żywność przed posiłkami,
  4. Brak wody po posiłkach,
  5. Brak przetworzonej żywności.

Moje najnowsze zmiany stylu życia, aby schudnąć będą ze mną na zawsze i nie sądzę, żebym miała problem z religijnym przestrzeganiem ich nawet po zamknięciu z powodu Covid-19 otwiera się całkowicie.

Jakie zmiany wprowadziłeś, aby być zdrowym? Podziel się z nami, w końcu współpraca jest drogą do sukcesu