Jak pozbyć się cellulitu

cellulit

Jak zwalczyć cellulit na nogach

Cellulit, zwany również potocznie pomarańczową skórką, jest zmorą każdej kobiety. Na jego likwidacji zależy kobietom szczególnie latem, gdy odsłania się więcej skóry. Jest bardzo wiele sposobów na pozbycie się pomarańczowej skórki. W dalszej części artykułu podpowiemy w jaki sposób tego dokonać we własnym domu.

Połączenie diety z ćwiczeniami kluczem do sukcesu

Cellulit może być spowodowany wieloma czynnikami, ale najpowszechniejszym z nich jest niezdrowy tryb życia. Brak ruchu i zła dieta sprawia, że uda i pośladki pokrywają się znienawidzoną pomarańczową skórką. By podjąć walkę z cellulitem najlepiej zacząć od regularnych ćwiczeń i zdrowej diety. Należy w niej zawrzeć warzywa, owoce, chude mięso, a wykluczyć trzeba słodkie napoje, przetworzone produkty, fastfoody. Dobrym nawykiem jest również picie dużej ilości wody, co nawodni organizm i oczyści go z toksyn.

Masaż

By pozbyć się cellulitu najlepiej połączyć walkę na kilku frontach. Wprowadzenie masażu do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych w widoczny sposób pozwoli zmniejszyć pomarańczową skórkę. Ucisk i okrężne ruchy pomagają rozprowadzać zastaną krew i limfę, co pomaga w pozbyciu się nagromadzonych toksyn. Należy pamiętać, by przy masażu nie używać zbyt dużej siły, gdyż mogą od tego powstać siniaki.

Masaż należy wykonywać kolistymi ruchami, z umiarkowaną siłą. Skóra do tego powinna być posmarowaną kremem, balsamem antycellulitowym bądź oliwką. Do masażu można używać dłoni, specjalnej szczotki, bądź baniek chińskich.

Składniki aktywne zwalczające cellulit

Oprócz wymienionych powyżej sposobów na cellulit, ważne są również składniki aktywne zawarte w preparatach antycellulitowych, bądź stosowane podczas zabiegów SPA. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z usług tych przybytków, wystarczy, że dowiesz się co to za substancje i wykorzystasz je w zaciszu własnego domu. Są to:
kofeina- fenomenalna substancja do walki z cellulitem. Stosujemy ją zewnętrznie. Najczęściej polecanym sposobem na jej stosowanie jest peeling z fusów po kawie. Oprócz wygładzenia skóry, pobudza również krążenie krwi.
zielona herbata- najpowszechniejszy antyoksydant, posiada również właściwości detoksykacyjne.
wodorosty- są bogate w mikro i makroelementy. Wpływają na regenerację naskórka. Skóra po ich stosowaniu jest nawilżona i gładka.

Warto polubić ciepło

W terapii antycellulitowej bardzo pomocne jest ciepło. Po wszystkich zabiegach należy nasmarować skórę balsamem antycellulitowym i owinąć folią spożywczą, a następnie kocem/ręcznikiem. Wytworzenie ciepła pomaga składnikom wniknąć głębiej i szybciej działać.

Nawet prysznic pomoże

Podczas kąpieli czy brania prysznica na kluczowe partie ciała stosuj zmienny strumień wody ciepłej na przemian z zimną. Wpływa to na ujędrnienie skóry.