Zielona kawa dobra na odchudzanie ?

zielona kawa

Co sprawiło, że zielona kawa jest tak popularna w odchudzaniu

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o odchudzających właściwościach zielonej kawy. Zyskuje ona na popularności dzięki poczcie pantoflowej, gdyż ludzie chętnie dzielą się dobrą opinią o niej. Wszystko to zostało zapoczątkowane przez eksperyment tureckiego lekarza Mehmeta Oz.

Utrata kilogramów dzięki zielonej kawie, czy to możliwe

Zielona kawa swą skuteczność zawdzięcza zawartości kwasu chlorogenowego. Nie znajdziemy go w zwykłej palonej kawie, gdyż ulega on zniszczeniu w wysokiej temperaturze. Kwas chlorogenowy zapobiega całkowitemu wchłanianiu cukrów z pożywienia, dzięki czemu zmagazynowane zapasy tłuszczu są spalana na rzecz energii.
Kolejnym dobroczynnym składnikiem zielonej kawy jest kofeina, która wspomaga utratę wagi, a także dostarcza energii organizmowi. Zieloną kawą można z powodzeniem zastąpić t zwykłą, o ile komuś nie przeszkadza odmienny smak.

Zielona kawa w różnych formach

Zieloną kawę dostaniemy w różnych formach, nie tylko postaci gotowej do zaparzenia. Na rynku występuje również w postaci instant i kapsułek. Przy wyborze odpowiedniej dla nas formy należy kierować się naszą wygodą i indywidualnymi preferencjami. Zieloną kawę w tradycyjnej formie należy wypijać pół godziny przed planowaną aktywnością fizyczną.