Tabletki na ból stawów

 Bóle stawów nie dotykają tylko i wyłącznie osób starszych. Mogą one również dotyczyć osób młodych. Przyczyny mogą być bardzo różne, jedynym sposobem żeby z tym walczyć są tabletki na ból stawów. Bóle stawów mogą być spowodowane różnymi chorobami, zaniedbaniem, które prowadzi do otyłości, czy stałym przyjmowaniem niewygodnej pozycji. To wszystko sprawia, że mięśnie, stawy i więzadła są przeciążone co objawia się bólem.

W celu pozbycia się tych nieprzyjemnych doznań zalecane są tabletki na ból stawów bez recepty. Bardzo skutecznym przedstawicielem tych suplementów są tabletki Flexin 500.

 

Czym jest Flexin 500 i w jakim celu się go stosuje

Flexin 500 to tabletki na ból stawów bez recepty. Jak już wspomniano, występuje pod postacią kapsułek.  Preparat ten ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dodatkowo wspomaga odbudowywanie się chrząstki stawowej i zapobiega jej zużywaniu. Flexin 500 szczególnie polecany jest osobom starszym, sportowcom, osobom o statecznym trybie życia, ludziom po urazach i wszystkim innym, którym towarzyszy ból stawów.

 

Co znajduje się w składzie preparatu

W skład tabletek na ból stawów bez recepty Flexin 500 wchodzą: siarczan glukozaminy x 2KCl 533 mg, celuloza mikrokrystaliczna, wyciąg z kadzidłowca(60%  boswellic acid) 20 mg, witamina C 10 mg, sole magnezowe, dwutlenek krzemu.

 

W jaki sposób dawkować Flexin 500

Producent zaleca przyjmowanie 3 tabletek dziennie, do każdego posiłku po jednej. Dopuszczalne jest inne dawkowanie, jeśli lekarz zaleci inaczej.

 

Jaki są przeciwwskazania do stosowania Flexin 500

Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na jakikolwiek jego składnik. Nie należy przekraczać dziennej dawki do spożycia. Tabletki na ból stawów bez recepty należy trzymać poza zasięgiem dzieci.